سئو سایت

سئو سایت

سئو سایت که به بهینه سازی سایت معروف می باشد تکنیک هایی است که جهت در راستای افزایش بازدید و افزایش جایگاه در موتور های جستجو استفاده می شود. این واژه که تقریبا از سال 2009 در جامعه مجازی ایران رواج یافته است به استراتژی های گوناگونی قابل اجرا می باشد که توسط الگوریتم های هوشمند گوگل قابل شناسایی است.
اهمیت سئو سایت بر این است که بازدهی وب سایت را افزایش داده و موجب جذب مخاطبان بیشتری به سایت شما میشود. نکته ای که وجود دارد این است که سئو سایت فقط مربوط به بهینه سازی موتور های جستجو نمی باشد بلک فرایندی است که در راستای خدمت رسانی بهتر به کاربران سایت انجام می شود
به طور کلی سئو شامل دوبخش اصلی داخلی و خارجی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

سئو سایت داخلی

سئو سایت داخلی به مجموعه استراتژی هایی گفته می شود که ناشی از عملکرد داخلی سایت شما می باشد. بهینه سازی محتوا، چگونگی قرار گرفتن محتوا، تگ های متا و هدینگ همه مواردی هستند که در سئو داخلی سایت تاثیر گذار می باشند. اهمیت محتوای تازه در این بخش از سئو مشخص می شود و تاثیر مستقیمی بین سئو داخلی و خارجی وجود دارد. علاوه بر مطالب ذکر شده توجه به نقشه سایت، نحوه لینک سازی داخلی، سرعت لود صفحات همه و همگی در سئو سایت onpage (داخلی) تاثیر گذار می باشد. دپارتمان سئو وب سیما همواره در تلاش است تمامی استاندارد ها در راستای بهینه سازی وب سایت را به درستی انجام دهد و با توجه به استاندارد های بین المللی ،‌ Google Page Speed، W3C Html، و … در جهت بهبود سئو سایت شما تلاش کند.

سئو سایت خارجی

مجموعه فرایند های خارجی که در راستای بهیود جایگاه سایت انجام می شود سئو خارجی نامیده می شود. سئو خارجی معمولا بر مبنی دریافت لینک از سایر سایت ها (link building) هدف گذاری شده است. سئو خارجی روندی است که نتیجه آن همیشه دست شما نخواهد بود و باید به درستی و با دقت فراوانی توسط متخصصان این رشته انجام شود. تجربه نشان می دهد که بک لینک سازی به روش های گذشته دیگر سودمند نمی باشد. در حال حاضر بک لینک سازی از الگوهای پیشرفته ای پیروی می کند که نیاز مند دانش و مهارت کافی در این زمینه می باشد.

اهمیت سئو سایت

امروزه اهمیت سئو و بهینه سازی سایت بیش از گذشته رواج پیدا کرده است. گزارش ها نشان می دهد که آمار استفاده از اینترنت در ایران به طور صعودی افزایش می یابد و در نتیجه میزان افرادی که در موتور های جستجو به دنبال موضوع خاصی می گردند در حال افزایش می باشد. سئو سایت موجب می شود به راحتی در دید کاربران دنیای مجازی قرار گیرید و از این طریق کسب و کار خود را سکه کنید. سئو و بهینه سازی سایت نتنها سبب رونق کسب و کار شما می شود بلکه موجب می شود برندینگ کسب و کار شما به راحتی انجام شود و از طرفی برند تجاری شما توسط عده بسیاری دیده شود.

تکنیک های مناسب سئو سایت

تکنیک های مناسب سئو سایت که به White Hat معروف است فرایندی است که با توجه به استاندارد های موتور های جستجو و بر مبنی اصول خاصی انجام می شود. این روش از سئو اگر چه زمان بر می باشد ولی با پیروی از یک سری اصول اولیه انجام می شود اصولی صادقانه که بدون فریب موتور های جستجو انجام می شود.

تکنیک های نا مناسب سئو

در راستای بهینه سازی سایت تکنیک های مختلفی وجود دارد ولی نکته ای که وجود دارد این است که این تکنیک ها باید طبق اصول و بر مبنی استاندارد های گوگل برنامه ریزی شده باشد. استفاده از تکنیک های نا مناسب سئو که به سئو سایت کلاه سیاه معروف است می تواند صدمات جبران ناپذیری را در راستای بهینه سازی سایت وارد کند. اگر چه استفاده از ترفند های فریبکارانه در مدت کوتاه می تواند هوشمند باشد ولی با توجه به پیشرفت فوق العاده موتور های جستجو گوگل پس از مدت کوتاهی شرایط نا مناسبی برای سایت شما به وجود می آید و حتی ممکن است شامل لیست اسپم موتور های جستجو قرار گیرید.

ساختاردهی مناسب سئو سایت

تیم فنی سئو وب سیما همواره در تلاش است قبل از شروع پروژه سئو سایت ساختار دهی مناسبی جهت پیشرفت سئو سیت ایجاد کند. این خدمات قبل از طراحی سایت شروع می شود تا ساختار های کد نوبسی، استراتژی سئو و محتوایی و مابقی بخش های سایت با یکدیگر همگام باشد. به طور کلی استراتژی های بهینه سازی در راستای بهبود وضعیت سایت عبارتند از:

  • ایجاد اسکلت بندی و پایه و اساس مناسب در طراحی سایت
  • استاندارد سازی کد های سایت
  • شناخت صحیح کلمات کایدی
  • تایین استراتژی لینک سازی داخلی
  • توجه به استراتزی محتوایی با توجه به چینش داخلی سایت
  • بک لینک سازی

تیم فنی سئو وب سیما همواره در تلاش است گام به گام در زمینه سئو با شما همگام باشد و با ارائه گزارشات کلی ماهانه آگاهی لازم را در زمینه میزان پیشرفت سئو سایت در اختیار شما قرار دهد. در این راستا وب سیما با طراحی سیستمی به صورت هفتگی گزارشات دقیقی را از شرایط پروژه سئو سایت در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید هر لحظه مسیر موفقیت خود را بررسی نمایید.